Czerwonak: Familijny Poznań wybuduje przedszkole i żłobek

Czytaj dalej
Fot. Fundacja Familijny Poznań
Bogna Kisiel

Czerwonak: Familijny Poznań wybuduje przedszkole i żłobek

Bogna Kisiel

Na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów powstanie nowe przedszkole i żłobek. Mają być gotowe 1 września przyszłego roku. – Przedszkole pomieści 150 dzieci, a żłobek 50 – mówi Emilia Korzep, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Czerwonaku. Placówki wybuduje Fundacja Familijny Poznań.

– W naszej gminie to nowatorski pomysł. Przyniesie on oszczędności dla budżetu, ponieważ nie ponosimy kosztów związanych z inwestycją

– zaznacza Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka.

W marcu gmina ogłosiła przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości, znajdującej się u zbiegu ul. św. Wojciecha i Jana Pawła II, przeznaczonej pod budowę obiektu przedszkolno-żłobkowego. – Wygrał go Familijny Poznań, sprawdzony na rynku – mówi J. Sommerfeld. – Mam nadzieję, że fundacja będzie świadczyła usługę na najwyższym poziomie.

Wójt Sommerfeld podkreśla, że przedszkole będzie miało status publiczny, czyli rodzice zapłacą za pobyt dziecka tyle, ile w innych gminnych placówkach.

Czy w Czerwonaku nie zabraknie dzieci, dla których powstają żłobek i przedszkole? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.