Czerwonak: Familijny Poznań wybuduje przedszkole i żłobek

Czytaj dalej
Fot. Fundacja Familijny Poznań
Bogna Kisiel

Czerwonak: Familijny Poznań wybuduje przedszkole i żłobek

Bogna Kisiel

Na granicy Czerwonaka, Kicina i Koziegłów powstanie nowe przedszkole i żłobek. Mają być gotowe 1 września przyszłego roku. – Przedszkole pomieści 150 dzieci, a żłobek 50 – mówi Emilia Korzep, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Czerwonaku. Placówki wybuduje Fundacja Familijny Poznań.

– W naszej gminie to nowatorski pomysł. Przyniesie on oszczędności dla budżetu, ponieważ nie ponosimy kosztów związanych z inwestycją

– zaznacza Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka.

W marcu gmina ogłosiła przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości, znajdującej się u zbiegu ul. św. Wojciecha i Jana Pawła II, przeznaczonej pod budowę obiektu przedszkolno-żłobkowego. – Wygrał go Familijny Poznań, sprawdzony na rynku – mówi J. Sommerfeld. – Mam nadzieję, że fundacja będzie świadczyła usługę na najwyższym poziomie.

Wójt Sommerfeld podkreśla, że przedszkole będzie miało status publiczny, czyli rodzice zapłacą za pobyt dziecka tyle, ile w innych gminnych placówkach.

Czy w Czerwonaku nie zabraknie dzieci, dla których powstają żłobek i przedszkole? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.