Czas zrobić porządek z porzucanymi hulajnogami elektrycznymi

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Rataj
Bogna Kisiel

Czas zrobić porządek z porzucanymi hulajnogami elektrycznymi

Bogna Kisiel

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Niestety, osoby, które z nich korzystają, porzucają je byle gdzie. Często pojazdy tarasują chodniki, uniemożliwiają przejście pieszym, narażają na niebezpieczeństwo niewidomych.

Andrzej Rataj złożył interpelację w tej sprawie. Radny chce wiedzieć, jak miasto zamierza rozwiązać problem porzucanych hulajnóg.

– Z obserwacji i z przekazywanych informacji wynika, że pojazdy te pozostawiane są codziennie nawet na wiele godzin, aż zostaną one zabrane przez obsługę serwisową

– twierdzi Rataj, który podkreśla, że ideę korzystania z hulajnóg ocenia pozytywnie. – Firma wynajmująca hulajnogi powinna dokładać większej staranności w trosce o przestrzeń wspólną.

Czytaj też: Zniszczone hulajnogi

Problem może się pogłębić, bo kolejne firmy są zainteresowane wypożyczaniem hulajnóg. ZDM rozmawiał z ich reprezentantami w lutym i marcu. Spotkał się również ze spółką Lime Technology, która udostępnia hulajnogi poznaniakom.

– Przedstawiciel firmy zadeklarował poprawę obsługi i zwiększenie nadzoru nad hulajnogami – mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. – Potwierdził również gotowość do zawarcia stosownego porozumienia z miastem. Przygotowywany jest wzór dokumentu, który określać będzie obowiązki operatora związane z wykorzystaniem miejskiej przestrzeni.

Czy w Poznaniu hulajnogi utrudniające ruch będą rekwirowane tak jak w Warszawie? Jakie nowe przepisy dotyczące hulajnóg chce wprowadzić Francja, gdzie na skutek wypadków z udziałem hulajnóg zginęło już 5 osób? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.