Czas zrobić porządek z porzucanymi hulajnogami elektrycznymi

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Rataj
Bogna Kisiel

Czas zrobić porządek z porzucanymi hulajnogami elektrycznymi

Bogna Kisiel

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Niestety, osoby, które z nich korzystają, porzucają je byle gdzie. Często pojazdy tarasują chodniki, uniemożliwiają przejście pieszym, narażają na niebezpieczeństwo niewidomych.

Andrzej Rataj złożył interpelację w tej sprawie. Radny chce wiedzieć, jak miasto zamierza rozwiązać problem porzucanych hulajnóg.

– Z obserwacji i z przekazywanych informacji wynika, że pojazdy te pozostawiane są codziennie nawet na wiele godzin, aż zostaną one zabrane przez obsługę serwisową

– twierdzi Rataj, który podkreśla, że ideę korzystania z hulajnóg ocenia pozytywnie. – Firma wynajmująca hulajnogi powinna dokładać większej staranności w trosce o przestrzeń wspólną.

Czytaj też: Zniszczone hulajnogi

Problem może się pogłębić, bo kolejne firmy są zainteresowane wypożyczaniem hulajnóg. ZDM rozmawiał z ich reprezentantami w lutym i marcu. Spotkał się również ze spółką Lime Technology, która udostępnia hulajnogi poznaniakom.

– Przedstawiciel firmy zadeklarował poprawę obsługi i zwiększenie nadzoru nad hulajnogami – mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. – Potwierdził również gotowość do zawarcia stosownego porozumienia z miastem. Przygotowywany jest wzór dokumentu, który określać będzie obowiązki operatora związane z wykorzystaniem miejskiej przestrzeni.

Czy w Poznaniu hulajnogi utrudniające ruch będą rekwirowane tak jak w Warszawie? Jakie nowe przepisy dotyczące hulajnóg chce wprowadzić Francja, gdzie na skutek wypadków z udziałem hulajnóg zginęło już 5 osób? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.