Cognifide Polska, jeden z największych pracodawców IT w Wielkopolsce znika z rynku. Zastąpi go Wunderman Thompson Technology

Czytaj dalej
Fot. Mat. prasowe
Oprac. MRT

Cognifide Polska, jeden z największych pracodawców IT w Wielkopolsce znika z rynku. Zastąpi go Wunderman Thompson Technology

Oprac. MRT

Cognifide Polska to jeden z największych pracodawców sektora IT na terenie Wielkopolski. Wraz z nowym rokiem poznański i bydgoski oddział spółki zmienia nazwę na Wunderman Thompson Technology. - Od jakiegoś czasu jesteśmy częścią sieci Wunderman Thompson, a zmiana nazwy oznacza krok w kierunku wzmocnienia naszej całościowej oferty technologicznej - tłumaczy spółka.

Cognifide Polska przez 15 lat istnienia na polskim rynku przygotowywał projekty dla takich globalnych gigantów jak m.in. Ford, Unilever czy Telegraph Media Group. Teraz spółka, zacieśniając współpracę z Wunderman Thompson ma nadzieję na poszerzenie swojego portfolio o kolejne światowe marki.

- Zmiana nazwy pozwala na zacieśnienie współpracy, poszerzenie technologicznego zaplecza grupy i bardziej rozbudowany system usług. Wunderman Thompson Technology to ponad 4000 ekspertów, pracujących w 54 centrach w 33 krajach

- tłumaczy firma.

W IT zarobki sięgają nawet 17 tys. zł miesięcznie. "Największy popyt na pracowników w branży IT jest w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy Krakowie":

Wunderman Thompson to globalna sieć, wspierająca topowe marki poprzez usługi kreatywne, konsultingowe i technologiczne. W ramach dywizji Wunderman Thompson Technology firma projektuje i uruchamia złożone środowiska technologiczne, zapewniające biznesowy rozwój klientów. Tworzy strategiczne partnerstwa i utrzymuje ścisłe relacje z ponad 50 dostawcami technologii, jak: Adobe, Salesforce, SAP, Sitecore i Acquia. Z kolei firma Cognifide, wyrastająca z kilkuosobowego, poznańskiego start-upu założonego w 2005 roku przez Stuarta Deana i Miro Walkera, dziś dołączyła do największego globalnego holdingu komunikacji marketingowej. Przez lata spółka współpracowała z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, prowadząc zdalne zajęcia dla studentów.

- Z Zespołem Szkół Łączności w Poznaniu otworzyliśmy pierwszą klasę patronacką o profilu "Technik Programista"

- mówi Kinga Przepiórkowska, szefowa HR.

Integracja z siecią Wunderman Thompson to więcej niż zmiana logo na dokumentach. Pracownicy firmy zyskają dostęp do międzynarodowej, kompleksowej wiedzy eksperckiej, a oddziały w Poznaniu i Bydgoszczy szansę na dalszy rozwój i możliwość działania dla globalnych marek z wielu branż.

– Globalna pandemia wymogła na wielu branżach zmianę w sposobie działania, szukanie nowych dróg na prowadzenie biznesu i zabezpieczenie zatrudnienia dla pracowników. Widzimy w tym szczególnym czasie, że dołączenie do globalnej sieci oznacza znaczną stabilność biznesową dla całej organizacji, ale i nowe ścieżki rozwoju dla 330 pracowników w naszych centrach technologicznych

– tłumaczy Marcin Stańczyk, dyrektor zarządzający Wunderman Thompson Technology w Polsce.

– Rozszerzamy portfolio o nowe technologie i możliwość tworzenia rozwiązań opartych o nowoczesne integracje, rozwiązania chmurowe i sztuczną inteligencję – dodaje Stańczyk – W sytuacji, kiedy wiele działań i znaczna część życia przeniosły się do sieci, popyt na innowacje w tym obszarze będzie jeszcze większy.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oprac. MRT

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.