Ciężarówki niszczą drogę na trasie Grodzisk - Kąkolewo. Mieszkańcy mają dość

Czytaj dalej
Fot. Anna Wyrwa-Sadowska
Anna Borowiak

Ciężarówki niszczą drogę na trasie Grodzisk - Kąkolewo. Mieszkańcy mają dość

Anna Borowiak

Samochody przewożące rury do budowy gazociągu Lwówek - Odolanów, jak alarmują mieszkańcy, nadal niszczą drogę na trasie Grodzisk-Kąkolewo. W ubiegłym tygodniu jeden z kierowców uszkodził również chodnik.

O tej sprawie ""Dzień Nowotomysko-Grodziski" informował już kilkukrotnie. W minioną środę ponownie oburzeni mieszkańcy Kąkolewa po raz kolejny zwrócili uwagą na problem.

- Akurat trafiło na dzień, kiedy z naszej wioski były wywożone śmieci. Każdy kierowca cierpliwie czeka, aż będzie można przejechać. W tym przypadku było jednak inaczej. Samochód przewożący rury wjechał na chodnik, żeby ominąć śmieciarkę

- relacjonowali nam mieszkańcy.

Efekty przejazdu można podziwiać na krążących już w Internecie zdjęciach. Samochód uszkodził część chodnika, tuż przy wjeździe z Grodziska do Kąkolewa.

- Nie może być tak, że ktoś niszczy nasze wspólne dobro i nie ponosi żadnych konsekwencji. Droga wygląda fatalnie, nie idzie nią normalnie przejechać. Teraz jeszcze chodnik, którym tak naprawdę spacerowali wszyscy mieszkańcy - usłyszeliśmy od jednego z mężczyzn.

Problem pojawił się wraz z rozpoczęciem przewożenia rur składowanych na lotnisku w Kąkolewie.

- Od tego dnia droga z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Pobocza są tak pokruszone, że przy normalnej dopuszczalnej na tym odcinku prędkości, żaden kierowca nie odważy się minąć z tym jadącym z naprzeciwka. Każdy maksymalnie zwalnia, bo po prostu się boi

- opowiadają mieszkańcy.

Władze powiatu, do którego należy droga, ostatnio dziury połatały i teraz trasa to praktycznie łata na łacie. Problem w tym, że jak twierdzą ludzie, znów zalakowane dziury zaczynają się kruszyć, bo przecież ciężkie samochody wciąż tu jeżdżą.

Czy firma prowadząca budowę zapłaci za uszkodzenia drogi i chodnika? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Borowiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.