Maciej Lehmann

Chobłenko w Lechu nie musi być nr 2...

Ołeksij Chobłenko robi błyskawiczne postępy. Jesienią strzelił 8 goli w lidze ukraińskiej Fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl Ołeksij Chobłenko robi błyskawiczne postępy. Jesienią strzelił 8 goli w lidze ukraińskiej
Maciej Lehmann

Ołeksij Chobłenko ma wiele atutów. Może okazać się dużym wzmocnieniem Lecha. Będzie rywalizować z Gyktjaerem i nie stoi na straconej pozycji.

- Był „Marynarzem” został „Kolejarzem”. Napastnik Czernomorca Odessa Ołeksij Chobłenko przenosi się do Lecha Poznań, gdzie ma szansę na dalszy rozwój. Widać, że nowy klub bardzo dużo o nim wie. Ceni się go za szybkość, waleczność i grę bez piłki. Niestabilna sytuacja Czernomorca sprawiła, że szukał szczęścia za granicą. Nie ma się co dziwić, że teraz Polska przyciąga naszych utalentowanych zawodników interesującymi sportowymi wyzwaniami i dobrą atmosferą wokół piłki nożnej. Nasi sąsiedzi umieją zarabiać na piłce i z ekstraklasy potrafili zrobić atrakcyjny towar dla kibiców. U nas tego nie ma. Są dwa elitarne kluby, a reszta to szara, nieatrakcyjna rutyna. Dlatego Chobłenko przyjął ofertę Lecha, który gwarantuje mu grę o mistrzostwo i występy przed wielotysięczną, żywiołową publicznością. W Czernomorcu nie miał na to szans - tak ukraiński portal futbol24.ue skomentował transfer 24-letniego napastnika do Lecha Poznań.

Jakim zawodnikiem jest Chobłenko i dlaczego uważa się go za bardzo perspektywicznego snajpera?

Pomogła mu Dasha

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Lehmann

Piszę o sporcie przede wszystkim o Lechu Poznań. Interesuje się ligami zagranicznymi, tenisem oraz futbolem amerykańskim. Jestem fanem Juergena Kloppa oraz powieści kryminalnych. Przeczytałem niemal wszystko co napisał Lee Child oraz Ryszard Ćwirlej, który odkurzył czasy mojej młodości. Najchętniej odpoczywam nad jeziorem z dobrą lekturą lub wędką.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.