Były radny PiS z Bydgoszczy skazany na dwa lata więzienia. Wyrok jest już prawomocny

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Były radny PiS z Bydgoszczy skazany na dwa lata więzienia. Wyrok jest już prawomocny

Wojciech Mąka

Rafał P. były bydgoski radny PiS, musi iść do więzienia na dwa lata - bydgoski Sąd Okręgowy utrzymał we wtorek (10 marca) w mocy wyrok pierwszej instancji. Rafała P. ani maltretowanej przez niego żony nie było na sali sądowej.

Sędzia Sławomir Ciężki z III Wydziału Sądu Okręgowego w Bydgoszczy nie miał wątpliwości, że bydgoski Sąd Rejonowy badając sprawę Rafała P. w pierwszej instancji dokonał prawidłowej oceny postępków byłego radnego PiS.

Wyrok trafił do drugiej instancji z powodu dwóch odwołań - adwokata Rafała P. oraz pełnomocnika poszkodowanej, Karoliny Piaseckiej. Pierwszy starał się podważyć niektóre dowody, m.in. zeznania dziecka państwa P. czy prawdziwość nagrań dokonanych przez żonę Rafała P., na których słychać jak ten ją wyzywa wulgarnymi epitetami. - Nie mamy źródła nagrań, ale to nie znaczy, że nie są one wiarygodne - uznał sędzia Sławomir Ciężki.

Nie mamy źródła nagrań, ale to nie znaczy, że nie są one wiarygodne

Więzienie adekwatne

Pełnomocnik poszkodowanej uznawał jednocześnie, że wymiar kary jest rażąco niski. Oboje z Karoliną Piasecką mająca status oskarżyciela posiłkowego, domagali się także dla Rafała P. przymusowego leczenia psychiatrycznego.

Sąd Rejonowy orzekł w pierwszym wyroku, że Rafał P. ma iść za kratki na dwa lata, nie może się zbliżać do byłej żony przez 5 lat i musi jej zapłacić 75 tys. zł zadośćuczynienia.

Sędzia Ciężki wywodził, że kara jest adekwatna jak dla kogoś, kto nie był wcześniej karany i cieszył się dobrą opinią. Podkreślał jednocześnie, że jest to kara bezwzględnego więzienia, a nie w zawieszeniu.

P. nie było na sali

P. nie było na sali sądowej. Prokurator Dariusz Kuberski z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy po wyjściu z sali komentował, że wyrok jest adekwatny do oczekiwań prokuratury.

Orzeczenie jest prawomocne - Rafał P. może jedynie wystąpić o jego kasację.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.