Była burmistrz Swarzędza przesłuchana w sprawie... wpisów na Facebooku. Uważa, że zawiadomienie złożył obecny burmistrz

Czytaj dalej
Fot. Marta Danielewicz/Waldemar Wylegalski
Mikołaj Woźniak

Była burmistrz Swarzędza przesłuchana w sprawie... wpisów na Facebooku. Uważa, że zawiadomienie złożył obecny burmistrz

Mikołaj Woźniak

Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza została przesłuchana w sprawie wpisów, które pojawiły się na jej koncie w mediach społecznościowych. Rzecz w tym, że zostały one jedynie udostępnione na jej profilu, a „autorką” była Wioletta Miler, czyli fałszywe konto.

- Miesiąc temu zostałam przesłuchana w sprawie wpisów na Facebooku o (ewentualnych - dop. red.) nadużyciach burmistrza Szkudlarka w relacjach z urzędniczkami i kwestiach finansowych. Na mojej stronie zamieszczono właśnie takie komentarze i burmistrz podał to policji, bo poczuł się pomówiony

- tłumaczy nam Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza.

Wpisy miały jednak nie być jej autorstwa. Stoi za nimi Wioletta Miller - prawdopodobnie fałszywe konto na Facebooku, które ktoś założył, żeby komentować bieżącą sytuację w gminie. Jak nieoficjalnie mówi kilku naszych rozmówców - podejrzenie padło na byłą burmistrz, ponieważ to na jej profilu udostępniane były wpisy, a ona sama była jedyną znajomą Wioletty Miller. Tomicka broni się jednak, że na Facebooku ma kilka tysięcy znajomych z całej Polski.

Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza (na zdjęciu po lewej) zapewnia, że nie publikowała jako Wioletta Miller wpisów szkalujących Mariana Szkudlarka,
Waldemar Wylegalski Anna Tomicka była burmistrzem Swarzędza w latach 2002-2014.

Była burmistrz o zawiadomieniu otwarcie pisze także na swoim profilu. Twierdzi, że o pomówienia oskarża ją Marian Szkudlarek, obecny burmistrz.

O czym pisała na Facebooku tajemnicza Wioletta Miller? Czy doniesienie do prokuratury na Anną Tomicką złożył obecny burmistrz? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.