Była burmistrz Swarzędza przesłuchana w sprawie... wpisów na Facebooku. Uważa, że zawiadomienie złożył obecny burmistrz

Czytaj dalej
Fot. Marta Danielewicz/Waldemar Wylegalski
Mikołaj Woźniak

Była burmistrz Swarzędza przesłuchana w sprawie... wpisów na Facebooku. Uważa, że zawiadomienie złożył obecny burmistrz

Mikołaj Woźniak

Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza została przesłuchana w sprawie wpisów, które pojawiły się na jej koncie w mediach społecznościowych. Rzecz w tym, że zostały one jedynie udostępnione na jej profilu, a „autorką” była Wioletta Miler, czyli fałszywe konto.

- Miesiąc temu zostałam przesłuchana w sprawie wpisów na Facebooku o (ewentualnych - dop. red.) nadużyciach burmistrza Szkudlarka w relacjach z urzędniczkami i kwestiach finansowych. Na mojej stronie zamieszczono właśnie takie komentarze i burmistrz podał to policji, bo poczuł się pomówiony

- tłumaczy nam Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza.

Wpisy miały jednak nie być jej autorstwa. Stoi za nimi Wioletta Miller - prawdopodobnie fałszywe konto na Facebooku, które ktoś założył, żeby komentować bieżącą sytuację w gminie. Jak nieoficjalnie mówi kilku naszych rozmówców - podejrzenie padło na byłą burmistrz, ponieważ to na jej profilu udostępniane były wpisy, a ona sama była jedyną znajomą Wioletty Miller. Tomicka broni się jednak, że na Facebooku ma kilka tysięcy znajomych z całej Polski.

Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza (na zdjęciu po lewej) zapewnia, że nie publikowała jako Wioletta Miller wpisów szkalujących Mariana Szkudlarka,
Waldemar Wylegalski Anna Tomicka była burmistrzem Swarzędza w latach 2002-2014.

Była burmistrz o zawiadomieniu otwarcie pisze także na swoim profilu. Twierdzi, że o pomówienia oskarża ją Marian Szkudlarek, obecny burmistrz.

O czym pisała na Facebooku tajemnicza Wioletta Miller? Czy doniesienie do prokuratury na Anną Tomicką złożył obecny burmistrz? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.