Bydgoskie lotnisko nie poleci na działkach... MON

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Bydgoskie lotnisko nie poleci na działkach... MON

Wojciech Mąka

Prawie sto hektarów powojskowego terenu ma zostać własnością Portu Lotniczego Bydgoszcz. Tyle że to może oznaczać dla niego... kłopoty.

- Jest pozytywna opinia Ministerstwa Infrastruktury w sprawie przekazania działek dla Portu Lotniczego w Bydgoszczy - obwieszcza tryumfalnie Łukasz Schreiber, pochodzący z Bydgoszczy poseł PiS, obecnie przewodniczący komitetu stałego rady ministrów. Na zdjęciu zamieszczonym na Facebooku pozuje z Marcinem Horałą, wiceministrem infrastruktury.- Każdy, nawet najmniejszy krok, przyczynia się do budowy sukcesu naszego województwa. Cieszę się, że prace idą do przodu! - brzmi wpis.

Więcej kłopotów...

Problem polega na tym, że działki - prawie sto hektarów terenu - nie przejdą natychmiast na własność Portu Lotniczego Bydgoszcz.

To sprawa, która ciągnie się już od wielu lat - od momentu likwidacji lotniczej jednostki wojskowej. Teren znajduje się na końcu obecnego pasa startowego, jest usiany schronohangarami, na części gruntu - po drugiej stronie pasa - działał także Aeroklub Bydgoski.

MON nie płaci

Przejęcie działek przez PLB dla pasażerów lotniska niczego nie zmienia, bo one już i tak są teraz użytkowane. Dla PLB oznacza jednak większe koszty. - Cieszy nas zaangażowanie pana posła Łukasza Schreibera w projekty istotne dla lotniska, Bydgoszczy, jak i całego województwa - mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik PLB. Przypomina jednocześnie o zaległościach na kilkanaście mln zł ze strony MON.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu >>>

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.