Budynek w centrum ozdobił nowy mural

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Anna Jarmuż

Budynek w centrum ozdobił nowy mural

Anna Jarmuż

Poznań wzbogacił się o kolejny wizerunek koziołków. Tym razem symbol miasta można podziwiać na ogromnym muralu, przy ulicy Piekary - od strony ul. Św. Marcin.

Mural zajmuje 387 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się na ścianie budynku, w którym za miesiąc otwarty zostanie nowy hotel. Autorkami dzieła są artystki z grupy RedSheels.

- Mural ten niewątpliwie zdobi niesprzyjającą dziś przestrzeń przed kościołem św. Marcina

- ocenia Piotr Libicki, plastyk miejski, na stronie Poznań.pl. - Jest też przykładem najlepszego zagospodarowania ślepej ściany budynku, jaki możemy sobie wyobrazić. Nadaje on temu miejscu nowego, estetycznego wyglądu.

Właściciele hotelu chcą, by mural nie był wyłącznie jego reklamą. Podkreślają, że elementem ich działalności jest nie tylko tworzenie przyjaznych i komfortowych wnętrz hotelowych. Równie ważne jest kreowanie przestrzeni miejskiej wraz z mieszkańcami i lokalnym samorządem. Właściciele hotelu liczą, że - podobnie jak trójwymiarowe malowidło na Śródce, ich mural stanie kolejną atrakcją Poznania.

Malowidło, o którym mowa to „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”. Trójwymiarowy mural został wykonany na jeden z kamienic, na rogu ulic Śródka i Rynek Śródecki, przy kościele św. Małgorzaty. Został odsłonięty 1 października 2015 r. Od tego czasu zdobył wiele nagród i wyróżnień. Znalazł się m.in. wśród 7 cudów Polski (organizatorem konkursu był National Geographic Traveler).

Zobacz inne murale w Poznaniu:

Anna Jarmuż

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.