Paulina Błaszkiewicz

Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage coraz bliżej

Wygląda na to, że umowa na budowę centrum, która w tym roku podpisali minister Piotr Gliński, prezydent Michał Zaleski i prezes fundacji Tumult Marek Fot. Polska Press Wygląda na to, że umowa na budowę centrum, która w tym roku podpisali minister Piotr Gliński, prezydent Michał Zaleski i prezes fundacji Tumult Marek Żydowicz będzie realizowana
Paulina Błaszkiewicz

Podczas środowej konferencji prasowej prezydent Torunia poinformował dziennikarzy, że Rada Ministrów do 30 września podjęła decyzję w sprawie ustanowienia wieloletniego programu pn. „Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage” w Toruniu. W ciągu najbliższych dni decyzja ma ona zostać opublikowana i podana do publicznej wiadomości.

Do 30 września rząd miał podjąć ostateczną decyzję w sprawie finansowania i budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Zgodnie z umową miasto na realizację tej inwestycji w ciągu pięciu lat ma otrzymać 400 milionów złotych. 200 musi dołożyć z miejskiej kasy. Do końca września na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie było żadnej informacji, która byłaby potwierdzeniem, że państwo będzie współfinansowało powstanie Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.