BREXIT 2016 OSTATECZNE WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit? Brytyjczycy podjęli decyzję. Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej! Premier David Cameron podaje się do dymisji. Punktualnie o godz. 23 czasu polskiego zakończyło się referendum ws. Brexitu. Referendum w Wielkiej Brytanii wywołuje wielkie emocje w całej Europie. Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii mogą mieć znaczenie dla całego świata. Mowa jest o ogromnych gospodarczych i politycznych kosztach Brexitu. Głosowanie zakończyło się 23 czerwca o godz. 23.00 naszego czasu.

BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

Premier David Cameron odchodzi z powodu wyników referendum Brexit

Wielka Brytania potrzebuje teraz NOWEGO PREMIERA - mówi David Cameron. David Cameron zapowiedział, że zrezygnuje z pełnienia funkcji premiera Wielkiej Brytanii.

Według sondażu Sondaż SkyNews Wielka Brytania nie opuści Unii Europejskiej. 52 proc. ankietowanych opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Za opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię głosowało 48 proc.

BREXIT 2016. Tak było wczoraj.

Ale dzisiaj nad ranem polskiego czasu okazuje się że zwolennicy wyjścia z Wielkiej Brytanii przeważają. I to aż o ok. 900 tys. osób. Tak wynika z pierwszych podliczeń wyników z aż 300 okręgów wyborczych. To okręgi tradycyjnie proeuropejskie więc raczej nie należy się spodziewać, aby na koniec wyniki się zmieniły na korzyść zwolenników pozostania w Unii Europejskiej.

BREXIT 2016. OSTATECZNE OFICJALNE WYNIKI REFERENDUM W WIELKIEJ BRYTANII

Znamy już oficjalne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii ws. opuszczenia Unii Europejskiej. WYNIKI: 48.11 PROC. ZA POZOSTANIEM W UNII, 51.89 PROC. ZA ODŁĄCZENIEM SIĘ OD STRUKTUR UE.

Jak zagłosowałbyś, gdyby w Polsce odbyło się referendum takie jak w Wielkiej Brytanii

Zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mają w tym momencie 900 tys. głosów przewagi nad przeciwnikami Brexitu - wynika z rezultatów głosowania w 323 z 382 okręgów wyborczych.

Po podliczeniu kolejnych okręgów przewaga zwolenników Brexit jeszcze bardziej wzrasta. Różnica już wynosi 1,1 mln głosów na korzyść zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej.

Według BBC, w referendum 52 proc. wyborców opowiedziało się za Brexitem, zaś 48 proc. było za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

BREXIT 2016. ZOBACZ KONIECZNIE:
BRYTYJCZYCY BIORĄ ROZWÓD Z UNIĄ EUROPEJSKĄ: POLACY SIĘ PAKUJĄ?
GWAŁTOWNE ZMIANY KURSÓW WALUT ZOBACZ ONLINE

Okazuje się, że za wyjściem z Unii Europejskiej w większości było południe Anglii, ale Irlandia Północna i Szkocja w większości opowiedziała się za pozostaniem w UE. Co to oznacza dla Unii Europejskiej? Co to oznacza dla Wielkiej Brytanii?

BREXIT 2016. Już pojawiają się głosy ws. powtórki głosowania!

Brexit 2016 | Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii | Wyniki głosowania w okręgach

Brexit, czyli wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, może spowodować „poważne szkody w skali lokalnej i globalnej" - uznał Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Brexit naruszyłby zawarte umowy handlowe i zaowocowałby „dużymi wyzwaniami" dla zarówno Wielkiej Brytanii, jak i całej Europy - stwierdzili analitycy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), międzynarodowej organizacji w ramach ONZ, która zajmuje się światowa ekonomią. Napięcia przed referendum w Wielkiej Brytanii już wpłynęły już na sytuację na rynkach finansowych.


- Jeśli dojdzie do Brexitu, w Polsce możemy się spodziewać przejściowego osłabienia waluty - prognozował minister finansów Paweł Szałamacha. - Ale później, po pierwszym szoku, rynki finansowe będą raczej zważały na fundamenty naszych finansów, na to, w jakim zakresie jesteśmy w stanie realizować nasz program, trzymać w ryzach deficyt, zwiększać dochody budżetowe, racjonalizując też wydatki. Osłabienie złotego będzie ewidentnie krótkotrwałym efektem.

Według min. Szałamachy polskie ministerstwo finansów miało wziąć pod uwagę pod uwagę wyjście Wielkiej Brytanii z Unii już kilka miesięcy temu.

Zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej media nazywano „Projekt Strach”. Ale znawcy przestrzegają przed realnym strachem związanym z zalewem kraju uchodźcami oraz jego zubożeniem. Jeśli Unia Europejska przestanie istnieć, kryzys migracyjny rozwinie się na dobre. Będziemy też świadkami wzrostu nastrojów nacjonalistycznych. Ucierpi sama liberalna demokracja.

Brexit nie dotyczyłby tylko brytyjskich obywateli, ale również milionów mieszkających tam imigrantów z krajów unijnych. Wśród nich są Polacy. Jeśli dojdzie do Brexitu, stracą przywileje przysługujące im jako obywatelom Unii Europejskiej. A jeśli do niego nie dojdzie, stracą je częściowo i tak. Na mocy porozumienia z UE, obcokrajowcy pracujący na Wyspach będą mogli wysyłać swoim dzieciom, które pozostały w ojczyźnie zasiłki, lecz ich wysokość będzie dopasowana do standardów finansowych w ich ojczystym kraju.

Gdyby doszło do Brexitu największe powody do radości miałaby Rosja i Państwo Islamskie.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
*Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
*Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
*Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

BREXIT 2016 WYNIKI. Jakie wynik Brexit? Co dalej po Brexit? Co z Polakami po Brexit?

Komentarze

61
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Paulina Linek

Nie ma co panikowac bo nadal na fastidcard com mozna kupic dowody albo jakies prawka do Anglii, takze nadal nie trzeba kombinowac :P

wallander

Ciezkie czasy nadchodzą dla Polaków na wyspach. W moim otoczeniu, coraz wiecej znajomych korzysta już z dokumentów kolekcjonerskich z clubcard.com.pl , mają tam prawka i dowody osobiste, zawsze może się przydac.

dert

Niedługo wybieram się do pracy na wyspy, ale zanim to zrobię, zaopatrzę się w co najmniej kilka dokumentów kolekcjonerskich z fastidcard.com , jest to zupełnie legalne, a od znajomych wiem, że pozwala uniknąć wielu niezręczności.

ZANIM POWIECIE "BEEE"

Należy zauważyć dzisiaj że sprawność mediów - myślę tu o Internecie
jest o niebo lepsza niż w okresie międzyziemia gdzie karły finansjery
dochodziły do władzy, nie wspominając, i nie zaglądając im w zęby ???
Pomimo wielu przekrętom jakie można było zauważyć w okresie
po II WŚ, to można stwierdzić że tak zane GURU finansjery dominowały
na ziemskim Światem...
Jeśli dzisiaj wielki możnowładca przemian na Ukrainie a co zatym idzie
jego przydupasów co skamleli i spiewali pieśni dzienkczynne
" Sława Ukrainie" stają się bardzo ale to bardzo niepoważni ...
Skąd PiS wiedział o wybikach BREXsid zamrażając zniesienie
nielegalnie wprowadzonego wieku emerytalnego !!!
I te kulejące 500+ to się wydaje jakby Kurewna Śniegu zawarła pakt
ze słońcem bliższego wschodźącego +śłońca Jamajki ...
Noe powiedział płymy dalej na bliski wschód, a tam może być
życie niepokalane... Niepokalane zycie dzisiaj dla twardogłowych
to rodzaj odkupienia własnych win czyli od WW(WŚ) do następnej

Aby ludziom się żyło lepiej ... do dom motyki globalne ...

DZISIAJ

Śląsk pomimo tylu lat waszej manipulacji

Wtedy była frekwencja 98% a wynik głosowania ...
W wyniku podliczenia głosów w sposób globalny
za Polską opowiedziało się 40,4%, a
za Niemcami 59,5% uprawnionych do głosowania

Oby Szkoci się obudzili a Irlandia się zjednoczyła...

Rolniki Poskie mówią że jest 7 lat urodzaju i 7 lat nieurodzaju.

Ten czas nadszedł nieurodzaju i to rękami obywateli Brytyjskich
widocznie mają was dosyć panie Cameron !!!

marian

anglicy,pokazali,teraz domino.ta unia to wrzod na du....pie.popieram rozpad.wrocic do wlasnej suwerennosci,wprowadzic granice.moze rolnicy odzyja,beda na swoim,a nie beda sluchac debili,zebanan ma byc taki,to z ogorek jest owocem,a rak jest ryba.ciekawe,ktory kraj nastepny?

marian

anglicy,pokazali,teraz domino.ta unia to wrzod na du....pie.popieram rozpad.wrocic do wlasnej suwerennosci,wprowadzic granice.moze rolnicy odzyja,beda na swoim,a nie beda sluchac debili,zebanan ma byc taki,to z ogorek jest owocem,a rak jest ryba.ciekawe,ktory kraj nastepny?

katowiczanin

ale bez Górnego Śląska !!! A jak się miejscowemu "polactwu" nie podoba to za Brynica!

Duesseldorfer

Jak widac centralizm sie nie sprawdzil.To nie dla ludzi, podobnie jak komunizm lub faszyzm.
Przez swoja roznorodnosc Europa byla silna, unia probuje (niedemokratycznie) wszystkich sprowadzic na jedna linie.Na szczescie demokratyczne spoleczenstwa coraz wiecej sie buntuja.
Jezeli Wielka Brytania szybko otrzasnie sie z tego „nieudanego malzenstwa“ zobaczymy kto zostanie w tym kolchozie.Europa powinna byc tym,czym zawsze byla: Europa samorzadnych regionow.

wracajcie do zielonej wyspy

Polaczki!! świetna wiadomość dla was! nareszcie przestaniecie myć obsr.ne i obszczane przez Pakistańczyków i Arabów kible w UK. Wracacie do Zielonej Wyspy stworzonej dla was
przez ryżego, któremu tak gorliwie lizaliście d.pę przez 7 lat! Niedługo nastąpi koniec eurokołchozu, wasz ryży spadnie z cokołu, będzie gorliwie szukał jakiegoś koryta
w Polsce, będziecie mogli wznowić lizanie mu d.py! A kible w UK, myć będą jakieś murzyny i zrobią to lepiej i taniej od was.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.