Małgorzata Trzcionkowska

Biegające z wilkami chcą, żeby iść ich tropem

Justyna Pielichowska jest jedną z „wilczyc” z Gozdnicy. Mówi, że tak jak wilki, trzeba być ciągle w ruchu. Fot. Małgorzata Trzcionkowska Justyna Pielichowska jest jedną z „wilczyc” z Gozdnicy. Mówi, że tak jak wilki, trzeba być ciągle w ruchu.
Małgorzata Trzcionkowska

- Nie jesteśmy żadnym stowarzyszeniem czy klubem - opowiada Justyna Pielichowska. - Spotykamy się, żeby biegać po lasach w okolicach Gozdnicy. A są one wyjątkowo piękne. Nazwałyśmy się grupą „Biegających z wilkami” z kilku powodów. Po pierwsze, te zwierzęta pojawiają się coraz częściej w okolicach. Są piękne i praktycznie przez cały czas biegną. To tak, jak my. Ruch jest nam i im potrzebny do życia.

Drugim filarem w grupie biegających jest Edyta Wrzeszcz, która bierze udział w wielu ekstremalnych, a przynajmniej bardzo trudnych biegach. Między innymi w Crossie Straceńców, w Głogowie. Obie brały również udział w Żagańskim Crossie Wielkiej Ucieczki. - Pierwszy w Gozdnicy cross terenowy dla wszystkich organizujemy 30 lipca o godz. 17.00, podczas Dni Gozdnicy - dodaje E. Wrzeszcz. - Do tej pory zapisało się już ok. 50 osób. Informacje są dostępne na Facebooku - Bieg Wilka.

Trasa biegu będzie wynosiła 10 kilometrów. Po drodze będą niespodzianki dla uczestników. Jakie? Tego organizatorki na razie nie chcą zdradzić. - Możemy liczyć na pomoc Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, które również nas wesprze - dodaje J. Pielichowska. To bardzo duże przedsięwzięcie, a my nie mamy doświadczenia, ale myślę, że sobie poradzimy. Chcemy, żeby wszystko było profesjonalnie zorganizowane. Będzie profesjonalny pomiar czasu, nagrody, itp.

- Zapraszamy biegającą brać do naszego leśnego królestwa, gdzie bieganie naprawdę łączy z naturą i w pełni możemy docenić siłę, którą się z nami dzieli - zaznaczają E. Wrzeszcz i J. Pielechowska. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie dla biegających i nie tylko. Trasa jest piękna, cudownie czyste powietrze pachnące lasem, można też pomyśleć, że właśnie tam pojawiają się wilki i inne, dzikie zwierzęta.

Oprócz biegu głównego odbędzie się również charytatywny bieg na dwa kilometry, na rzecz chorego dziecka z Gozdnicy. - Ale o tym więcej będzie można powiedzieć później - zaznacza E. Wrzeszcz.
Cross będzie jednym z elementów Dni Gozdnicy, organizowanych przez miasto, Dom Kultury, klub sportowy. Zapowiada się sporo atrakcji.

Małgorzata Trzcionkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.