Biegacze nie zawiedli. Na starcie stanęło ich 125

Czytaj dalej
Maja Stankiewicz

Po raz pierwszy majowym uroczystościom w Szubinie towarzyszyły biegi uliczne. W zależności od wieku dystans liczył od 600 metrów do 10 km.

Chętnych do biegania nie zabrakło. Wyzwanie podjęło 125 osób. Najdłuższy 10 km dystans mieli do pokonania uczestnicy biegu głównego. W kategorii kobiecej wygrała go Emilia Podgórska. Zacięta walka była wśród panów. Ostatecznie na podium stanęli: Oskar Miłosierny (zwycięzca) oraz Wiktor Bucoń i Leszek Gurdak. Pechowe czwarte miejsce wywalczył Adam Bauza.

Najlepsze biegaczki na 5 km to Sandra Szymczak (pierwsza), Antonina Bembnista, i Emilia Słowińska. Niewiele do podium zabrakło czwartej na mecie Martynie Stefanowicz.

Wśród panów 5-km dystans najszybciej pokonał Seweryn Kirschhiebel. W pierwszej trójce uplasowali się jeszcze Bajan Broda i Dominik Krzywdziński. Czwarty na mecie zameldował się Łukasz Uciński.

Rywalizację wśród najmłodszych biegaczek (dziewczynki z klas I-III) wygrała Agata Spychalska. Tuż za nią ukończyły bieg Maria Staroń i i Anna Szczech. Dominika Wojtczak była czwarta. Wśród chłopców rywalizację w tej kategorii wygrał Wiktor Perka. Maciej Sobczak był drugi, a Cyprian Walkiewicz trzeci. Niewiele zabrakło do podium czwartemu na mecie Igorowi Kowalskiemu.

Najlepsi biegacze z klas IV-VI to Klaudia Kwaśniewska, Sara Walczak i Dominika Pikul oraz Dominik Krzywdziński, Michał Winkowski i Filip Reich. Gratulujemy!

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.