Będzie nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny w Koninku pod Poznaniem? W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
MW

Będzie nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny w Koninku pod Poznaniem? W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją

MW

W Koninku (gm. Kórnik), niedaleko Poznania miałby powstać nowy przystanek kolejowy. To pomysł radnej z Kórnika. W internecie zbiera podpisy pod petycją dotyczącą powstania nowego węzła komunikacyjnego. - Wyobrażam sobie, jak za kilka lat pracujący rodzice przywożą dzieci do szkoły, udają się na pobliską stację, żeby dojechać do pracy w Poznaniu (10 minut pociągiem), a po powrocie odbierają dzieci, robią zakupy i wracają do domu w pobliskiej wsi - przekonuje radna.

W Koninku w gminie Kórnik, niedaleko Poznania miałby powstać nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny. Tego chciałaby Magdalena Kossakowska, radna miasta i gminy Kórnika, która na portalu avaaz.org zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie.

Czytaj też: Kładka na Jeziorze Kórnickim miała kosztować 8 milionów złotych. Teraz gmina chce zapłacić... 23 miliony zł!

Przypomina, że pomysł ten po raz pierwszy zgłosiła jako radna jeszcze w kadencji 2006-2010. Węzeł komunikacyjny w Koninku miałby obejmować powstanie stacji PKP, komunikacji gminnej, parkingu, ścieżek rowerowych i chodników. Kossakowska przekonuje, że okazja jest doskonała, bo w tym rejonie i tak zaplanowano już przebudowę układu drogowego.

Nowa stacja PKP miałaby powstać w Koninku:

- Wydaje się, że to najlepszy moment, by na terenie przy planowanym wiadukcie zaplanować nowe centrum komunikacyjne dla mieszkańców północnej części gminy Kórnik (ale także choćby dla Daszewic i Głuszyny)

- podkreśla radna.

Przypomina, że projekt realizuje starostwo powiatowe i gmina Kórnik. Zachęca do podpisywania petycji wszystkich zainteresowanych powstaniem nowej stacji kolejowej. Zamierza osobiście złożyć ją na ręce burmistrza Kórnika i starosty poznańskiego.

- Z pomysłów śmielszych - na tym terenie mogłyby także powstać budynki o charakterze oświatowym, czy związanym z kulturą i sportem - proponuje radna. I podsumowuje: - Wyobrażam sobie, jak za kilka lat pracujący rodzice przywożą dzieci do szkoły, udają się na pobliską stację, żeby dojechać do pracy w Poznaniu (10 minut pociągiem) a po powrocie odbierają dzieci, robią zakupy i wracają do domu w pobliskiej wsi.

Petycję można podpisać tutaj: Stacja kolejowa w Koninku wraz z węzłem komunikacyjnym - nowe centrum komunikacyjne!

Przed godz. 13 w środę, 29 stycznia 2020 r. pod petycją było już blisko 800 podpisów.

MW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.