Będzie nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny w Koninku pod Poznaniem? W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
MW

Będzie nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny w Koninku pod Poznaniem? W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją

MW

W Koninku (gm. Kórnik), niedaleko Poznania miałby powstać nowy przystanek kolejowy. To pomysł radnej z Kórnika. W internecie zbiera podpisy pod petycją dotyczącą powstania nowego węzła komunikacyjnego. - Wyobrażam sobie, jak za kilka lat pracujący rodzice przywożą dzieci do szkoły, udają się na pobliską stację, żeby dojechać do pracy w Poznaniu (10 minut pociągiem), a po powrocie odbierają dzieci, robią zakupy i wracają do domu w pobliskiej wsi - przekonuje radna.

W Koninku w gminie Kórnik, niedaleko Poznania miałby powstać nowy przystanek kolejowy i węzeł komunikacyjny. Tego chciałaby Magdalena Kossakowska, radna miasta i gminy Kórnika, która na portalu avaaz.org zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie.

Czytaj też: Kładka na Jeziorze Kórnickim miała kosztować 8 milionów złotych. Teraz gmina chce zapłacić... 23 miliony zł!

Przypomina, że pomysł ten po raz pierwszy zgłosiła jako radna jeszcze w kadencji 2006-2010. Węzeł komunikacyjny w Koninku miałby obejmować powstanie stacji PKP, komunikacji gminnej, parkingu, ścieżek rowerowych i chodników. Kossakowska przekonuje, że okazja jest doskonała, bo w tym rejonie i tak zaplanowano już przebudowę układu drogowego.

Nowa stacja PKP miałaby powstać w Koninku:

- Wydaje się, że to najlepszy moment, by na terenie przy planowanym wiadukcie zaplanować nowe centrum komunikacyjne dla mieszkańców północnej części gminy Kórnik (ale także choćby dla Daszewic i Głuszyny)

- podkreśla radna.

Przypomina, że projekt realizuje starostwo powiatowe i gmina Kórnik. Zachęca do podpisywania petycji wszystkich zainteresowanych powstaniem nowej stacji kolejowej. Zamierza osobiście złożyć ją na ręce burmistrza Kórnika i starosty poznańskiego.

- Z pomysłów śmielszych - na tym terenie mogłyby także powstać budynki o charakterze oświatowym, czy związanym z kulturą i sportem - proponuje radna. I podsumowuje: - Wyobrażam sobie, jak za kilka lat pracujący rodzice przywożą dzieci do szkoły, udają się na pobliską stację, żeby dojechać do pracy w Poznaniu (10 minut pociągiem) a po powrocie odbierają dzieci, robią zakupy i wracają do domu w pobliskiej wsi.

Petycję można podpisać tutaj: Stacja kolejowa w Koninku wraz z węzłem komunikacyjnym - nowe centrum komunikacyjne!

Przed godz. 13 w środę, 29 stycznia 2020 r. pod petycją było już blisko 800 podpisów.

MW

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.