Czesław Wachnik

Będzie jedna, a może dwie siłownie

Czesław Wachnik

Jeszcze przed sezonem wakacyjnym siłownia zewnętrzna trafi do Niesulic, niepodal placu zabaw i jednej ze strzeżonych plaż.

- Na razie mamy w gminie jedną siłownię zewnętrzną. W Radoszynie. Teraz naszym celem jest, by jeszcze w tym roku powstała kolejna, a może nawet dwie siłownie - poinformowała nas Marta Kincel - Olejnik zajmująca się w urzędzie gminy Skąpe promocją. Pierwsza siłownia jest niemal pewna. Otóż gmina już zarezerwowała 13 tys. zł i o podobną sumę zwróciła się do urzędu marszałkowskiego, a konkretnie programu "Lubuskie siłownie pod chmurką". Zgodnie nim każdy samorząd może wystąpić o pomoc finansową w postawieniu jednego takiego urządzenia do ćwiczeń.

Radni zdecydowali, że siłownia stanie w Niesulicach, nieopodal placu zabaw i strzeżonej plaży. By służyła turystom i mieszkańcom. Z Niesulicami przegrał Cibórz. Ale być może Cibórz też będzie miał takie urządzenia. Gmina chce miejscowość zgłosić do programu Nestle, który przewiduje zamontowanie w kraju 16 siłowni. Jednak to czy Cibórz wygra, będzie zależało od aktywności internautów.

Czesław Wachnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.