Azjatycki Toruń, czyli VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki w naszym mieście

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Adam Mroczek

Azjatycki Toruń, czyli VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki w naszym mieście

Adam Mroczek

W dniach 22-24 września Toruń będzie gospodarzem VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, podczas którego odbędzie się wiele wydarzeń związanych z nauką, biznesem oraz kulturą. Gościem specjalnym tegorocznego kongresu będzie Socjalistyczna Republika Wietnamu.

Przed nami ósma już Międzynarodowy Kongres Azjatycki (22-24.09), który na dobre zagościł w naszym mieście. Podczas tegorocznego spotkania odbędzie się mnóstwo paneli o charakterze naukowym, biznesowym oraz kulturowym, a swój udział zapowiedziało kilkuset wybitnych naukowców, dyplomatów i innych gości. Gościem specjalnym kongresu będzie w tym roku Socjalistyczna Republika Wietnamu, którą reprezentować będzie JE Ambasador Nguyen Hung.

Czym jest MKA?

Międzynarodowy Kongres Azjatycki to coś więcej niż tylko obrady badaczy. To wyjątkowe spotkanie naukowców i biznesmenów, których łączy zainteresowanie szeroko pojętą tematyką azjatycką. Jest wydarzeniem, które pozwala ekspertom oraz inwestorom dzielić się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami. Od 2017 roku, kongresowi towarzyszą specjalne panele poświęcone współpracy nauki i biznesu oraz prezentujące warunki biznesowe państw azjatyckich. Wartością kongresu jest coraz większe znaczenie międzynarodowe. Uczestniczą w nim naukowcy, eksperci, biznesmeni i dyplomaci z 20 państw Europy i Azji. Z roku na rok rośnie jego renoma, co potwierdza liczba międzynarodowych gości. Znaczenie wydarzenia podnosi współpraca organizatorów z ambasadami państw Azji.

Kto pojawi się wśród uczestników kongresu?

Jak powiedział w rozmowie z nami jeden z organizatorów kongresu dr Bartosz Płotka - Oprócz Wietnamu, który jest gościem honorowym, wśród osób z korpusu dyplomatycznego pojawią się przedstawiciele takich państw jak: Uzbekistan, Pakistan, Azerbejdżan, Korea Północna, Palestyna, Kazachstan, Tajlandia, Malezja, Kurdystan, Indonezja, Irak, Chiny, Nowa Zelandia, Rosja, Indie, Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Filipiny. Jak dodaje nasz rozmówca - Stawiamy na różnorodność i co roku staramy się wybierać innego gościa honorowego. W tym roku padło na Wietnam, który jest prężnie wschodzącym i dynamicznie rozwijającym się rynkiem azjatyckim. Cieszymy się, że kraj ten reprezentować będzie ambasador JE Nguyen Hung.

Wśród pozostałych uczestników zobaczymy m.in.: dr Tomasza Kobzdeja, dyrektora Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ RP, który odczyta list Ministra Spraw Zagranicznych RP prof. dr hab. Zbigniewa Raua, a także Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, Prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr Adama Marszałka oraz wielu innych.

Pozostało jeszcze 21% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Adam Mroczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.