Renata Kudeł

Apel z włocławskiego ogólniaka: - Urzędnicy, miejcie więcej pokory

Uczniowie i nauczyciele z transparentami. Fot. Wojciech Alabrudziński Uczniowie i nauczyciele z transparentami.
Renata Kudeł

Nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji „Baczyńskiego” apelują o ratowanie szkoły, która może być wygaszana. Uczniowie pikietują!

Uczniowie z transparentami „Ratujmy „Baczyńskiego” byli wczoraj w ratuszu. Spotkali się z Jarosławem Chmielewskim, przewodniczącym Rady Miasta. - Jest chęć dalszych rozmów - mówią młodzi po tym spotkaniu.

W liście otwartym, rozesłanym do mediów i przedstawicieli Rady Miasta, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji też bronią szkoły: „ Rozumiemy, że nadszedł niż demograficzny. Pytamy jednak władze, dlaczego zezwalają na tworzenie klas 34-osobowych w innych placówkach, łamiąc tym samym przepisy? Dlaczego prezydent Marek Wojtkowski, który był niejednokrotnie gościem w naszych murach i obiecał podczas wyborów, że nie zlikwiduje żadnej szkoły, teraz pozwala na takie ruchy? Dlaczego zezwolono na kosztowne remonty w naszej szkole, skoro planuje się jej likwidację? Jakie są plany względem atrakcyjnego budynku przy Kaliskiej 108? I komu zależy na likwidacji placówki? Dlaczego nikt z nami nie rozmawiał? Jesteśmy oburzeni faktem, że o swojej przyszłości dowiadujemy się z mediów!”

Uczniowie i nauczyciele z transparentami.
Wojciech Alabrudziński Zgodnie z zapowiedzią na poniedziałkową sesję Rady Miasta przybyli uczniowie i nauczyciele IV LO. Na spotkanie z nimi zgodził się przewodniczący RM Jarosław Chmielewski.

Oświatowcy apelują o większą pokorę urzędniczą, podkreślają, że „władza jest dla nas, obywateli”. I chcą zaprosić do szkoły radnych.

Wojciech Jaranowski z oś-wiatowej „Solidarności” mówi: - Rozumiem argumenty władz oświatowych, dotyczące niżu demograficznego. Ale są też inne za utrzymaniem placówki. Na tak dużym osiedlu po prostu nie może zabraknąć szkoły ponadgimnazjalnej!

Renata Kudeł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.