Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Jurksztowicz: Jestem narcyzem komplementarnym

Czytaj dalej
Fot. Wojtek Olszanka
Marek Zaradniak

Anna Jurksztowicz: Jestem narcyzem komplementarnym

Marek Zaradniak

Z Anną Jurksztowicz rozmawiamy o jej nowej płycie Poznaniu i byciu kobietą biznesu.

Płytą „O miłości, ptakach i złych chłopakach” zaskoczyła pani ponieważ pojawiła się ona trochę niepostrzeżenie. Co się działo w tym czasie?
Działo się sporo, bo nagrywałam także różne inne rzeczy.

Ale nie było pani płyty.
Tak, to prawda. Nie było mojego concept albumu. Wszystkie moje solowe płyty to concept albumy. Mają bowiem w sobie jakąś myśl przewodnią. Utwory, jakie zawierają, są stylistycznie połączone, wyprodukowane w taki sposób, że nie są zbieraniną piosenek. Każda płyta ma swoją określoną koncepcję artystyczną.

Zaskoczyła pani też tym, że wśród twórców nie ma Krzesimira Dębskiego. Muzykę napisał tym razem Andrzej Bonarek, a wszystkie teksty są autorstwa Michała Zabłockiego. Skąd te zmiany?
To właśnie wynika z chęci takiego spójnego myślenia. Mam materiał na płytę z nagraniami różnych innych twórców w tym również z moimi. Myślałam, że w najbliższym czasie będę je nagrywać, ale na nagranie tej płyty namówił mnie producent i menedżer, człowiek show-biznesu Jacek Żurawski. Któregoś dnia powiedział: Może byś nagrała taką płytę? Zobacz, jakie fajne piosenki. Pokazał mi dwie i bardzo mi się one spodobały. Powiedziałam: Czemu nie? A on na to: To ja ci przyślę więcej tych piosenek, tylko oni muszą je najpierw dla Ciebie napisać. No i wtedy zrezygnowałam z płyty z utworami mieszanymi.

Michał Zabłocki jest z Krakowa, ale płytę wydano w Poznaniu. Można więc nazwać ten krążek krakowsko-poznański.
Z Krakowa są także Andrzej Bonarek i Jacek Żurawski. Producentem kreatywnym płyty jest poznański pianista Grzegorz Stasiuk. Pracowało mi się z nim znakomicie. To fajny człowiek, ale i świetny muzyk. Ma fantastyczne pomysły. A jeśli chodzi o poznaniaków, to zagrał tu także trębacz Maciej Fortuna, a w chórkach zaśpiewała znakomita wokalistka Kasia Rościńska.

Skoro jesteśmy przy Poznaniu, to proszę powiedzieć, jaką rolę odgrywał i odgrywa Poznań w pani życiu?
Od momentu, gdy tylko śpiewałam, myślałam, że pójdę na studia wokalne albo lingwistyczne, bo moją pasją jest też lingwistyka. Chciałam pójść do Poznania na anglistykę lub germanistykę. Z tych planów niestety nic nie wyszło, bo zafascynowałam się jazzem. Zaczęłam więc śpiewać najpierw w szczecińskim zespole Music Market, a potem przeniosłam się do poznańskiego Spirituals and Gospels Singers...

Czy biznes zastąpi muzykę? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Zaradniak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.