Małgorzata Oberlan

Andrzej P. z Rubinkowa przez cztery lata dręczył mieszkańców w bloku, a w końcu naraził ich na eksplozję gazu

Mieszkańcy bloku na Rubinkowie mogą odetchnąć z ulgą. Andrzej P. do pokrzywdzonych ma się nie zbliżać Fot. Sławomir Kowalski Mieszkańcy bloku na Rubinkowie mogą odetchnąć z ulgą. Andrzej P. do pokrzywdzonych ma się nie zbliżać
Małgorzata Oberlan

Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i zakaz jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonymi sąsiadami - to tylko część wyroku dla Andrzeja P.

Mieszkanie w jednym bloku z 56-letnim Andrzejem P. było prawdziwym koszmarem i nie ma w tym określeniu żadnej przesady. Wyrok, jaki Sąd Rejonowy w Toruniu wydał pod koniec lutego w jego sprawie, jest tak samo obszerny, jak opis zarzutów.

Mógł wybuchnąć dom

18 listopada ub.r. mieszkańcy bloku na toruńskim Rubinkowie przeżyli chwile grozy. Okazało się, że Andrzej P. odkręcił u siebie kurki kuchenki gazowej i... czekał. Jak uznała Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód, sprowadził tym na cały blok groźbę eksplozji.

Po tym wydarzeniu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jak się okazało, jego listopadowy „wyczyn” był kulminacją kilkuletniego koszmaru. Trwał on od 2013 roku.

- Mężczyzna w nocy dzwonił domofonem i do drzwi mieszkań, będąc przy tym agresywnym i wulgarnym - mówi Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. - Zakłócał ciszę nocną, urządzając w mieszkaniu głośne imprezy, wyłączał prąd poprzez opuszczanie dźwigni wyłącznika automatycznego, zalewał wodą balkon.

To bynajmniej nie koniec. Andrzej P. podrzucał też śmieci pod drzwi mieszkań sąsiadów, jak również na ich balkony, przebijał opony roweru stojącego na klatce schodowej i uderzał ciężkimi przedmiotami w rury, wywołując hałas. Nikt z sąsiadów nie mógł w tym bloku normalnie żyć.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.