Piotr Stańczak

Andrzej Myrta, himalaista z Radomia zamierza zaatakować... Szczyt Lenina

Andrzej Myrta, radomski himalaista, podczas wyprawy na Materhorn - szczyt w Alpach Zachodnich. Fot. www.andrzejmyrta.eu Andrzej Myrta, radomski himalaista, podczas wyprawy na Materhorn - szczyt w Alpach Zachodnich.
Piotr Stańczak

Andrzej Myrta, himalaista z Radomia szykuje w lipcu kolejną ekspedycję. Tym razem jego celem będzie zdobycie Szczytu Lenina o wysokości 7134 metrów nad poziom morza w Kirgistanie (na granicy z Tadżykistanem) w wysokich górach Pamiru.

Wspomniana góra należy do listy siedmiotysięczników, zaliczanych do tak zwanej Śnieżnej Pantery. - Tegoroczne przedsięwzięcie będzie inaugurowało moje marzenie zdobycia pięciu szczytów z owej listy - zapowiada Andrzej Myrta. Przed nim bardzo wielkie wyzwanie. Przygotowania do wakacyjnej eskapady ruszają już pełną parą. Jak przyznaje nasz rozmówca, świat bez marzeń byłby szary i pusty, a pełnią szczęścia jest je mieć i spełniać.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Stańczak

Dziennikarz Echa Dnia od trzynastu lat. Obecnie kierownik redakcji w Radomiu, wydawca, redaktor portalu internetowego www.echodnia.eu oraz serwisu radom.naszemiasto.pl. Wcześniej pracowałem w dziale sportowym Echa Dnia Świętokrzyskiego i Radomskiego, interesuję się tematyką ogólnospołeczną, sportem, słucham polskiej muzyki, zwłaszcza tej z lat 80. i 90. minionego stulecia. Z wykształcenia politolog, jestem absolwentem Wyższej Szkoły Dziennikarskiej imienia Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz Akademii Świętokrzyskiej (dziś Uniwersytet Jana Kochanowskiego) w Kielcach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.