AK Klimatyzacje

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

AK Klimatyzacje

Materiał informacyjny

Specjalizujemy się w kompleksowym zastosowaniu urządzeń klimatyzacyjnych do:

Rodzaje oferowanych klimatyzatorów chłodzących i grzejących pompą ciepła:

SPLIT – do jednego agregatu zewnętrznego podłączona jest jedna jednostka wewnętrzna; MULTISPLIT – do kilku urządzeń wewnętrznych podłączonych do jednego agregatu zewnętrznego; VRV – do kilkudziesięciu jednostek wewnętrznych może być podłączona do jednego agregatu zewnętrznego; Jednostki wewnętrzne – kasetonowe, kanałowe, naścienne, podsufitowe, przypodłogowe;

Klimatyzatory typu COMPACT – do zamontowania w oknie lub ścianie zewnętrznej;

Klimatyzacja i wentylacja cała Wielkopolska – klimatyzacja Gostyń, Jarocin, klimatyzacja Kórnik, Pleszew, Śrem, klimatyzacja Środa Wielkopolska, Września i okolice.

Zakres działalności firmy w dziedzinie klimatyzacji:

Sprzedaż markowych urządzeń klimatyzacyjnych renomowanych firm m.in.: Hisense, LG, Gree, Samsung, Lennox, Mitsubishi.

Dla firm partnerskich korzystne rabaty cenowe , materiały techniczne i handlowe. Doradztwo techniczne.

Dla odbiorców końcowych kompleksowa obsługa;

Specyfika i parametry budynków mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych w istotny sposób warunkują możliwości w kwestii montażu i wyboru konkretnego typu klimatyzatora.

Na jakie zatem zagadnienia należy zwrócić szczególną uwagę w obu przypadkach?

KLIMATYZACJA W MIESZKANIU

Zasadniczą kwestią w przypadku instalacji systemu klimatyzacji w mieszkaniu jest wystąpienie do wspólnoty mieszkaniowej z wnioskiem o zgodę na montaż urządzenia. W przypadku budynków zabytkowych, niezbędna jest również pozytywna decyzja konserwatora zabytków. Wybierając konkretny klimatyzator należy pamiętać, iż nie każdy będzie odpowiedni do danego lokalu. Podstawowym aspektem jest wybór odpowiedniego systemu klimatyzacji o wydajności dopasowanej do metrażu pomieszczenia, w którym ma on zostać zamontowany. Przyjmuje się, iż urządzenie o mocy 1 kW umożliwia schłodzenia ok. 10 m². Jednak należy mieć na uwadze także takie czynniki jak położenie mieszkania, wielkość i ilość okien czy temperaturę panującą na zewnątrz budynku. Po określeniu podstawowych parametrów, pozostaje wybór konkretnego modelu spełniającego ustalone wcześniej wymogi. Warto tu wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje klimatyzatora, które mogą okazać się bardzo użyteczne, jak np. różnego rodzaju filtry, które zatrzymują kurz i roztocza czy funkcja oczyszczania powietrza. Co więcej, także współczesny design klimatyzatorów jest bardzo różnorodny, przez co są urządzeniami nie tylko o charakterze użytkowym, ale również dekoracyjnym. Istotny jest również aspekt głośności pracy danego urządzania, szczególnie w sytuacji, gdy ma być ono używane w nocy.

KLIMATYZACJA W DOMU JEDNORODZINNYM

Wybór klimatyzatora do domu jednorodzinnego jest stosunkowy prostszy. W tym przypadku nie trzeba starać się o jakiekolwiek zezwolenie, aby zamontować urządzenie. Jednak z drugiej strony, ilość czynników, które wpływają na wybór konkretnego modelu jest tutaj większa. Podstawę stanowi określenie usytuowania domu względem kierunków północ-południe oraz wschód– zachód. Ważne są również takie kwestie jak powierzchnia domu, rodzaj zastosowanego oszklenia, a także stopień izolacji oraz materiał, z jakiego wykonano ściany. Także w przypadku domów jednorodzinnych najczęściej montuje się systemy klimatyzacji Multi Split, które wyróżniają się największą efektywnością chłodzenia oraz komfortem użytkowania. Co więcej, urządzenia te charakteryzują się cichą pracą poszczególnych jednostek, a także dużą liczbą dodatkowych funkcji. Reszta parametrów, podobnie jak w przypadku klimatyzatorów do mieszkań, jest kwestią gustu i zależy od indywidualnych upodobań konkretnych osób i stylu, w jakim urządzony został dom.

DZIECI I KLIMATYZACJA

Używajmy klimatyzacji z rozsądkiem

Zarówno przegrzanie, jak i zbytnie ochłodzenie organizmu malca może u niego doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. System klimatyzacji musi być więc użytkowany rozsądnie z zachowaniem pewnych podstawowych zasad eksploatacyjnych. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych. Według ekspertów, różnica temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 5-6°C. Tak więc w przypadku, gdy na dworze jest na przykład 30°C ciepła, wewnątrz domu czy mieszkania optymalna temperatura powinna wynosić około 24°C, a wilgotność powietrza w granicach 40-70 proc. Zbyt duża różnica temperatur sprawi, że dziecko z całą pewnością się przeziębi.

Noworodki

Temperatura w domu powinna być przede wszystkim podyktowana wiekiem dziecka. Noworodki z racji budowy fizjologicznej (niska waga wpływa na mniejszą zdolność do zatrzymywania ciepła w organizmie) oraz specyficznego trybu życia (częste przewijanie i karmienie nawet nocą) muszą mieć zapewnioną większą ilość ciepła. Optymalna temperatura w mieszkaniu dla noworodka powinna wynosić nie mniej niż 24°C przez całą dobę.

Starszaki

Nieco starszym dzieciom należy zapewnić temperaturę w granicach 20°C w dzień oraz około 18-19°C w nocy. Jeżeli klimatyzacja ma być włączona przez całą noc, należy pamiętać o tym, że już po kilku godzinach pracy urządzenia w pomieszczeniach może zrobić się dość chłodno. Dzieci, szczególnie małe, mają tendencję do częstego rozkopywania nakryć wierzchnich typu koc czy kołdra, którymi są przykryte. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzi się specjalny śpiwór dziecięcy, który uniemożliwi maluchowi wydostanie się spod ciepłego okrycia.

DBAJMY O KLIMATYZACJĘ

Należy pamiętać również o tym, że zbyt wysoka temperatura sprzyja powstawaniu szkodliwych dla zdrowia roztoczy oraz innych niebezpiecznych mikroorganizmów. Według badań programu ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) roztocza stanowią najczęstszą przyczynę uczuleń w populacji naszego kraju, ponieważ są jednym z najsilniejszych alergenów w naszym otoczeniu. U dzieci alergia na roztocza może pojawić się w każdym wieku, doprowadzając u nich do objawów atopowego zapalenia skóry czy nawet astmy oskrzelowej. Podczas pracy klimatyzacji na niektórych elementach urządzenia może skraplać się woda, w której rozwijają się grzyby, pleśnie i bakterie. Są one szkodliwe dla naszego dziecka i mogą wywołać u niego zakażenia objawami przypominającymi grypę lub zapalenie płuc. Jeżeli w domu lub mieszkaniu zamontowany jest system klimatyzacji, należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji tego rodzaju urządzeń. Mowa tu o częstym czyszczeniu i wymianach filtrów (nie rzadziej niż raz na kwartał) oraz czyszczeniu przewodów przynajmniej raz lub dwa razy do roku zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy użytkownik klimatyzacji jest zobowiązany do systematycznego serwisowania urządzeń klimatyzacyjnych nie rzadziej niż dwa razy w roku.

Zapraszamy do kontaktu

AK Klimatyzacje Sp. z o.o.
Komorze 2C
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

e-mail: [email protected]
Tel. 693158121

https://ak-klimatyzacje.pl/sklep-2/
https://ak-klimatyzacje.pl/start/
https://www.facebook.com/AKKlimatyzacje/

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.