Agrobex: Budują domy i pozycję lidera

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Marta Żbikowska

Agrobex: Budują domy i pozycję lidera

Marta Żbikowska

Firma Agrobex swoją działalność rozpoczęła w Wielkopolsce. To tutaj powstały pierwsze inwestycje, początkowo na zlecenie spółdzielni mieszkaniowych. Dzisiaj samodzielne realizacje Agrobexu można spotkać we Wrocławiu, Bydgoszczy, Zielonej Górze.

Założycielami firmy Agrobex są poznaniacy, stąd miejscem naszej działalności jest przede wszystkim Wielkopolska - wyjaśnia Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

- Zaczynaliśmy w 1988 roku, w 1991 roku zaangażowaliśmy się w świadczenie usług budowlanych, początkowo przede wszystkim dla spółdzielni mieszkaniowych, a w 1997 roku rozpoczęliśmy samodzielną działalność deweloperską.

W latach 90. Agrobex zajmował się także działalnością handlową związaną z materiałami budowlanymi, a także posiadał spółkę informatyczną. Ale to w branży budowlanej stał się liderem.

- Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta, który mówi o tym, że w obiektach Agrobexu dobrze się mieszka. To jest klucz do sukcesu

- uważa Lucyna Jarczyńska.

Wiodącym obszarem działalności firmy jest pierwotny rynek mieszkaniowy. Na tym polu Agrobex może pochwalić się 40 inwestycjami, w których znalazło się ponad sześć tysięcy lokali.

28.04.2018 poznan lg wielka majowka brama poznania. glos wielkopolski. fot. lukasz gdak/polska press
Łukasz Gdak Jedną z inwestycji zrealizowanych przez firmę Agrobex jest Brama Poznania ICHOT

- Z powodzeniem realizujemy także inwestycje zlecone dla instytucji publicznych i samorządowych - mówi Lucyna Jarczyńska i jako przykłady podaje budowę Bramy Poznania ICHOT, szpitale we Wrześni i Obornikach, Szkołę Podstawową w Zalasewie, Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UE w Poznaniu.

Sukces wielkopolskiej firmy, choć dzisiaj doskonale widoczny, nie przyszedł jednak od razu. To lata pracy, zbierania doświadczeń, budowania zespołu profesjonalistów.

- Można krótko funkcjonować i się wybić, ale potem pada pytanie, co dalej? Jeśli chodzi o nieruchomości, gdzie cykl budowlany trwa kilka lat, na markę, na ten sukces trzeba zaczekać i zapracować - wyjaśnia Lucyna Jarczyńska. - Po latach działalności zebraliśmy jako firma, jako zespół ludzi ogromną wiedzę i kompetencje. Uznaliśmy, że posiadamy atu-ty, aby zająć znaczącą pozycję we wszystkich segmentach rynku nieruchomości. I ta strategia się sprawdziła.

Agrobex jest doceniany nie tylko przez klientów. Wśród najważniejszych wyróżnień przyznanych firmie warto wymienić Diamenty Forbesa, Dobre bo Polskie, Gazele Biznesu (dwukrotnie), Najwyższa jakość w budownictwie (2007 i 2010), Perły Polskiej Gospodarki (2009, 2010, 2011), Kryształowy Deweloper.

W 2017 roku Agrobex zdobył tytuł Dewelopera Roku, a w tym roku otrzymał tytuł Firma Roku w kategorii usług budowlanych w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości

- Pamiętajmy, że Wielkopolanie najbardziej cenią i szanują solidność i przewidywalność, a to właśnie nasi klienci znajdują w naszej firmie

- podsumowuje Lucyna Jarczyńska.

Marta Żbikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.