"Afera kanapowa" to początek kampanii wyborczej w Murowanej Goślinie pod Poznaniem?

Czytaj dalej
Fot. fot. archiwum Radosława Szpota
Mikołaj Woźniak

"Afera kanapowa" to początek kampanii wyborczej w Murowanej Goślinie pod Poznaniem?

Mikołaj Woźniak

Burmistrz tłumaczy, że zależy mu na poszanowaniu prawa. Kontrkandydat mówi, że prawa przestrzega, a burmistrz obawia się konkurenta. W tle konfliktu stoją... dwie kanapy. Wszystko wskazuje na to, że walka wyborcza w Murowanej Goślinie będzie emocjonująca.

Radosław Szpot z Murowanej Gośliny już jakiś czas temu ogłosił się kandydatem na jej burmistrza. Prawdopodobnie będzie więc rywalizował z obecnym burmistrzem, czyli Dariuszem Urbańskim.

Czytaj więcej: Wybory samorządowe 2018: Wyborcza karuzela rozkręca się w gminach. Kto powalczy o fotele wójta i burmistrza?

Co prawda termin wyborów nie został jeszcze ogłoszony, więc kampania wyborcza nie może oficjalnie wystartować, ale Szpot rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami. Zaprasza ich na pomarańczowe kanapy.

Najpierw dwukrotnie wystawił je na placu Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie. Teraz jeździ z nimi po gminie. Jednak za pierwsze dwa spotkania Szpot może zostać ukarany. Postępowanie, które ma do tego doprowadzić rozpoczął urząd gminy.

Kanapa była stawiana nielegalnie. Za pierwszym razem chwilę przed rozstawieniem kanap, pan Szpot wysłał powiadomienie do urzędu. Trzeba jednak złożyć wniosek 14 dni przed zajęciem pasa drogowego, uiścić opłatę i wtedy jest to legalne

- wyjaśnia Dariusz Urbański. Dodaje, że do Radosława Szpota została wysłana informacja zwrotna.

Sprawdź: Wybory samorządowe 2018: Kandydaci na burmistrza Swarzędza - Aktualny burmistrz i Witold Garstka z PiS. Z PO szansę dostanie obecna poseł?

 • Kandydat na burmistrza przez kanapę zapłaci karę finansową?
 • To, że spotykam się z mieszkańcami wyprowadza z równowagi [obecnego] burmistrza - twierdzi Szpot.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.