Aeroklub Poznański ląduje w Kąkolewie

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Anna Borowiak

Aeroklub Poznański ląduje w Kąkolewie

Anna Borowiak

Aeroklub Poznański rozwija swoją działalność na terenie lotniska w Kąkolewie. Jak się okazuje, ożywienie tego miejsca to również spore wyzwania dla lokalnego samorządu.

Po raz pierwszy o planach Aeroklubu Poznańskiego dotyczących lotniska w Kąkolewie informowaliśmy w 2015 roku. Po dwóch latach negocjacji, udało się dopiąć wszystkie formalności i w kwietniu 2017 roku Aeroklub oficjalnie został właścicielem lotniska. Od tamtego czasu lotnisko zaczyna stopniowo tętnić życiem. A to dopiero początek, bowiem przeniesienie całej działalności Aeroklubu zaplanowano do 2021 roku.

Trzeba wybudować drogę

Okazuje się jednak, że rozwój lotniska w Kąkolewie to również wyzwania dla władz gminy. Podczas styczniowego posiedzenia Komisji ds. Finansów i Sfery Budżetowej Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim, burmistrz Piotr Hojan poinformował rajców o konieczności zlikwidowania drogi - przejazdu przez pas startowy pomiędzy Kąkolewem a Czarną Wsią. W momencie zarejestrowania pasa startowego ruch musi zostać w tym miejscu całkowicie wyeliminowany.

Jak wyjaśnił burmistrz, jeszcze w tym roku trzeba będzie znaleźć ponadplanowe środki na budowę drogi od asfaltu w Czarnej Wsi do narożnika lotniska.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Borowiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.