Adrianna Krupa stworzyła znaczek w konkursie Poczty Polskiej! Projekt zdobył uznanie fachowców

Czytaj dalej
Krzysztof Sobkowski

Adrianna Krupa stworzyła znaczek w konkursie Poczty Polskiej! Projekt zdobył uznanie fachowców

Krzysztof Sobkowski

Adrianna Krupa, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie, zaprojektowała znaczek pocztowy, nazywając go „Zatopiona w zdrowiu”. Projekt zdobył nawet uznanie fachowców Poczty Polskiej S.A. w konkursie „Świat oczami młodych”. Brawo!

Zastanawialiście się może kiedyś, kto zajmuje się projektowaniem znaczków pocztowych, które potem naklejamy na karty pocztowe, czy koperty i wysyłamy w świat? Poczta Polska S.A. to uznana marka w tym temacie. Początki jej działalności sięgają 1558 roku. Firma wielokrotnie była nagradzana za swoją działalność filatelistyczną, a emisje polskich znaczków pocztowych, projektowanych przez najwybitniejszych artystów, są znane i cenione na całym świecie.

Poczta Polska jest również organizatorem przeróżnych konkursów. Jeden z nich, pod nazwą „Świat oczami młodych”, jest konkursem plastycznym polegającym na zaprojektowaniu znaczka pocztowego. Poczta organizuje go co roku wraz z Fundacją Banku Ochrony Środowiska. Wybiera najlepsze projekty z całej Polski, a później najlepsze z najlepszych trafiają do powszechnego obiegu. W ubiegłym roku w konkursie udział wzięła uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie, Adrianna Krupa.

Ada odebrała w konkursie wyróżnienie pierwszego stopnia. Trzy najlepsze znaczki już trafiły do powszechnego obiegu. Pozostałe muszą czekać. Jest szansa,
Wydawałoby się, że znaczek pocztowy odchodzi już do lamusa. W końcu tradycyjne listy zastępujemy e-mailami. Okazuje się jednak, tradycyjna wysyłka ma się całkiem dobrze, a naklejane na koperty znaczki pocztowe to często prawdziwe dzieła sztuki

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. skąd takie zdolności u licealistki.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Sobkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.