Magda Prętka

Adamie, tygrysie! będziemy walczyć z tobą do końca!

Adam Krych znów stanął do walki o  zdrowie. Zapowiada, że się nie podda. – Nie ma takiej opcji – mówi chłopak Fot. mat. Drużyny Szpiku Adam Krych znów stanął do walki o zdrowie. Zapowiada, że się nie podda. – Nie ma takiej opcji – mówi chłopak
Magda Prętka

Tylko zwycięstwo może być finałem tej historii. Bo skoro tak wiele osób rozsianych po całej Wielkopolsce, skoro cała Drużyna Szpiku i zawodnicy Lecha Poznań powtarzają: walcz Tygrysie! inne scenariusze nie wchodzą w grę.

Spontaniczna akcja wsparcia Adama Krycha, który znów podniósł rękawice, by zawalczyć o swoje zdrowie, z dnia na dzień przybiera na sile. On wie, że nie może się poddać. Jeszcze do niedawna powtarzał to przecież innym osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Nie odpuści.

– Nie ma takiej opcji

– powtarza do znudzenia z niezmiennym uśmiechem na twarzy.

Historia Adama Krycha – młodego mieszkańca Słopanowa (gm. Obrzycko), tegorocznego maturzysty, ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, to opowieść o wielkiej odwadze i miłości do życia. Kilka lat temu u chłopaka zdiagnozowano guza mózgu. Spoglądając chorobie prosto w oczy, z mocno bijącym sercem pokonał raka, jednak powrót do pełnej sprawności stał się kolejnym wielkim wyzwaniem. Ale Adam się nie poddał. Dzięki codziennej, ciężkiej pracy z fizjoterapeutą, wstał z wózka inwalidzkiego, chwycił za kule, a potem... zaczął chodzić.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Magda Prętka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.