Dariusz Knopik

Adam Nawałka z kadrą jeszcze przez dwa lata [wideo]

Dariusz Knopik

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że przedłużył kontrakt z selekcjonerem Adamem Nawałką do końca eliminacji do mundialu w Rosji.

PZPN ogłosił tą informację za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

- W przypadku awansu drużyny narodowej na turniej finałowy w Rosji, umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas trwania mistrzostw - czytamy w komunikacie futbolowej centrali.Przypomnijmy, że Nawałka selekcjonerem reprezentacji Polski został 26 października 2013 roku. 11 października 2015 awansował z drużyną narodową na mistrzostwa Europy 2016. Na turnieju we Francji biało-czerwoni doszli do ćwierćfinału rozgrywek.

- Po dwóch latach pracy jesteśmy zadowoleni z tego co zrobiliśmy, dlatego nie szukamy nowych rozwiązań - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN za pośrednictwem portalu „Łączy nas piłka”.

- Mamy naszego trenera, dobrego, fajnego, który nad wszystkim czuwa. Przed Adamem i jego sztabem postawiliśmy zadanie wygrania grupy lub zakwalifikowania się do mistrzostw świata poprzez baraże. To jest realny cel, możliwy do spełnienia - uważa sternik polskiego futbolu.

- Dziękuję za zaufanie - przyznał Nawałka. - Jesteśmy pełni wiary i optymizmu w to, że następna batalia, która jest przed nami czyli eliminacje do mistrzostw świata w Rosji zostanie zakończona sukcesem. Wierzę w drużynę, wierzę w sztab. Wierzę, że pójdziemy dalej do przodu i z pewnością przysporzymy wiele radości naszym kibicom. Nie możemy się już doczekać następnego meczu. Mistrzostwa Europy pokazały, że mamy jeszcze wiele rezerw, wiele możliwości do wykorzystania. Bądźcie z nami - zakończył szkoleniowiec.

Nawałka prowadził dotychczas reprezentację biało-czerwonych w 30. meczach. Polacy odnieśli w nich 15 zwycięstw, 11 razy zremisowali i ponieśli tylko 4 porażki.

Polska eliminacje do mundialu rozpocznie 4 września na wyjeździe z Kazachstanem. W grupie są jeszcze Dania, Rumunia, Czarnogóra i Armenia.Dariusz Knopik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.