Absolwenci lada dzień ruszą na studia [oferty uczelni]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Absolwenci lada dzień ruszą na studia [oferty uczelni]

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Uczelnie szykują się na najbardziej gorący czas rekrutacji. Walczą o kandydatów nową ofertą.

Za niespełna tydzień, 5 lipca maturzyści poznają wyniki egzaminów. Trudno się dziwić, że na nie czekają. Od tego, jak zdali maturę zależy, czy dostaną się na wymarzone studia.

Coraz większą popularność wśród kandydatów, zwłaszcza tych, którzy łączą naukę z pracą, zyskują uczelnie niepubliczne. Tam rekrutacja rozpoczęła się już wcześniej, ale właśnie teraz szkoły te przygotowują się na napływ chętnych. Aby ich przyciągnąć, proponują nowe specjalności i kierunki.

W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy od października na kierunku geodezja i kartografia, rusza specjalność geoinformatyka. To kierunek, który łączy wiedzę informatyczną z geodezyjno- kartograficzną. Z kolei na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii KPSW nowość to finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.

Bydgoska Szkoła Wyższa proponuje nowe specjalizacje na kierunkach inżynierskich, które związane są z bezpieczeństwem i technologią dróg szynowych oraz obsługą lotnisk. Jak wyjaśniają na uczelni, takie jest zapotrzebowanie rynku pracy. Również z tego powodu na kierunku administracja uczelnia otwiera specjalność e-administracja.

Uczelnie wzmacniają również już istniejące kierunki. Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy przygotowała dla kandydatów propozycje z różnych dziedzin. Zainteresowani mają do wyboru m.in. informatykę w biznesie, design w biznesie, prawo i psychologię w biznesie oraz pedagogikę. Te kierunki WSB powstały w oparciu o preferencje pracodawców.

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku proponuje kierunki inżynierskie m.in. bezpieczeństwo i higienę pracy, energetykę, budownictwo, transport, logistykę.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.