Abp Marek Jędraszewski: Miłosierdzie to jedność, nie podziały

Czytaj dalej
Fot. fot. Adam Wojnar
Grażyna Starzak

Abp Marek Jędraszewski: Miłosierdzie to jedność, nie podziały

Grażyna Starzak

Pielgrzymi, którzy w miniony weekend przybyli do Łagiewnik, mogli po raz pierwszy przejść nowo powstałą tzw. Drogą Miłosierdzia

Pomimo padającego deszczu i przenikliwego zimna wierni z różnych stron kraju i z zagranicy modlili się wczoraj w Łagiewnikach. Hasło odbywającego się tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy święta Bożego Miłosierdzia brzmiało: „Miłosierdzie źródłem pojednania”.

- Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny - apelował abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy świętej odprawionej rano przy ołtarzu polowym. Metropolita krakowski podkreślał w swojej homilii, że iść ze św. Faustyną oznacza „spojrzeć w prawdzie na teraźniejszość Kościoła, który dźwiga ból wynikający z grzechów popełnionych w przeszłości przez niektórych swych synów”.

- Swym grzechem sprzeniewierzyli się oni nie tylko szóstemu przykazaniu Dekalogu, ale także przyrzeczeniom czystości serca i kapłańskiemu celibatowi, które składali w chwili przyjmowania święceń kapłańskich. Zamiast być znakiem sprzeciwu wobec świata, ulegli jego zgubnemu duchowi, który objawił się między innymi w postaci tak zwanej rewolucji obyczajowej lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - mówił metropolita krakowski. Zaznaczył jednocześnie, że wpatrzeni w Boga „bogatego w miłosierdzie”, „musimy być gotowi okazywać miłosierdzie wszystkim tym sprawcom zła, którzy się od swego grzechu zdecydowanie odwracają, za ten grzech żałują, za niego pokutują i proszą nas o przebaczenie”.

Czytaj więcej:

 • O co apelował apelował abp Marek Jędraszewski
 • Dokąd prowadzi nowo powstała Droga MIłosierdzia
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Grażyna Starzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.