19-latek zabił nożem swojego 9-letniego brata, bo pokłócili się o komputer. Będzie znowu przebadany

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Norbert Kowalski

19-latek zabił nożem swojego 9-letniego brata, bo pokłócili się o komputer. Będzie znowu przebadany

Norbert Kowalski

19-latek 31 grudnia zabił swojego 9-letniego brata w Turku, bo pokłócił się z nim o dostęp do komputera. Czy był niepoczytalny? Mężczyzna będzie teraz poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Pierwsze badanie przeprowadzone przez biegłych psychiatrów nie dało jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o stan jego zdrowia psychicznego.

- Wykonywane w toku postępowania czynności zmierzają obecnie do ustalenia stanu zdrowia psychicznego podejrzanego

- informuje prokurator Aleksandra Marańda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zabójstwo w Turku: 19-latek zabił 9-letniego brata, bo pokłócili się o komputer

Do tragicznych wydarzeń w Turku doszło 31 grudnia. W wyniku kłótni między braćmi, 19-latek miał zabić nożem 9-latka. Bracia mieli pokłócić się o dostęp do komputera. Mimo natychmiastowej reanimacji, chłopiec zmarł. W chwili zdarzenia w mieszkaniu miały przebywać zarówno matka i babcia chłopców.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja i prokuratura. Rozpoczęto oględziny, zbieranie dowodów i badanie śladów zbrodni. W chwili zatrzymania 19-letni mężczyzna był trzeźwy. Szybko usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się nie przyznał. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

19-latek niepoczytalny? Pierwsze badanie bez odpowiedzi

Śledztwo w sprawie zabójstwa w Turku wciąż trwa. Do tej pory śledczym udało się m.in. ustalić, że w chwili popełnienia zbrodni 19-latek nie był pod wpływem środków odurzających ani substancji psychotropowych, co potwierdziły wyniki badań krwi.

Czytaj też: Co zrobić, gdy otrzymamy mandat, z którym się nie zgadzamy? "Odmawiajmy grzecznie jego przyjęcia. Zostawmy sprawę do rozwiązania w sądzie"

W tej chwili trwają jednak prace nad oceną stanu jego zdrowia psychicznego. - W tym celu powołano biegłych lekarzy psychiatrów, którzy po przeprowadzeniu jednorazowego badania psychiatrycznego wydali opinię, w której orzekli, że nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy ani ocenić stanu zdrowia psychicznego podejrzanego i wnieśli o poddanie go szpitalnej obserwacji sądowo-psychiatrycznej - informuje prokurator Aleksandra Marańda.

I dodaje:

- Po ustaleniu aresztu śledczego, w warunkach którego obserwacja mogłaby zostać przeprowadzona, zostanie skierowany do sądu wniosek o orzeczenie badania podejrzanego.

Czytaj więcej o sprawie:

Norbert Kowalski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

marek.najgebauer

CO O TYM MYSLE ??? MYSLE ZE SWIAT ZWARIOWAL STANAL NA GLOWIE I CHYBA POWINIEN PRZESTAC NAPRAWDE ISTNIEC ZEBY BRAT BRATA I TO Z TAK BLAHYCH POWODOW... SORRY ALE POWINIEN DOSTAC KARE SMIERCI...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.