Malwina Korzeniewska

10-latka z Wielkopolski wśród czołowych tancerzy świata

10-letnia Wiktoria Kuciak z Kościana rozwija swoją taneczną karierę w zawrotnym tempie Fot. Archiwum prywatne 10-letnia Wiktoria Kuciak z Kościana rozwija swoją taneczną karierę w zawrotnym tempie
Malwina Korzeniewska

10-letnia Wiktoria Kuciak z Kościana pokazuje swoim rówieśnikom, że jak się czegoś chce, to można wszystko osiągnąć. Ostatnio podczas mistrzostw świata pokonała 60 reprezentantów innych państw.

Mistrzostwa świata odbyły się w Kielcach i brało w nich udział 2500 tancerzy z 60 państw. 10-letnia Wiktoria Kuciak jako jedyna reprezentantka Polski zdobyła puchar, zajmując czwarte miejsce.

Warto zaznaczyć, że na niedawnych mistrzostwach Europy mieszkanka Kościana zajęła piąte miejsce. Dziewczynka tym samym znalazła się też w gronie najlepszych tancerzy z całego świata.

- Wiktoria została zaproszona na World of Dance do Szwajcarii. To jednak temat do przemyślenia i już większej, logistycznej organizacji. Będzie trzeba spróbować

- mówi z uśmiechem Anna Kuciak, mama Wiktorii.

10-letnia Wiktoria Kuciak z Kościana rozwija swoją taneczną karierę w zawrotnym tempie
Archiwum prywatne

Wiktoria Kuciak na co dzień trenuje w grupie tanecznej "KOK BEAT", działającej przy Kościańskim Ośrodku Kultury.

W tym roku dziewczynka brała już udział w finale Mistrzostw Europy w electric boogie w Bremerhaven. Spośród pięćdziesięciu reprezentantów innych krajów zdobyła piąte miejsce.

Kościanianka mogła się też pochwalić sukcesem podczas konkursu hip-hop Tancbuda Challenge 2018 w Zielonej Górze. Tancbuda to zlot wielu cenionych tancerzy z Polski jak i spoza kraju. Wiktoria zebrała ogromne brawa oraz chwyciła za serca całą publiczność, wykorzystała szansę i wygrała.

Electric boogie

- niekiedy nazywany tańcem robota. Współczesny styl taneczny, mylony z tańcem electro, niegdyś błędnie uznawany za element breakdance’u. Nazwa powstała od kalifornijskiej grupy tanecznej Electric Boogaloos, tańczącej popping. Właściwie electro boogie zostało rozwinięte w Stanach Zjednoczonych przez mieszkańców Nowego Jorku w latach 80. XX wieku. Inspiracją dla jego powstania był zarówno kalifornijski popping, jak i pantomima czy ruchy robotów, bądź animowanych lalek (np. Godzilla) na filmach.

Malwina Korzeniewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gloswielkopolski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.